از دیگر نکات مهم خرید قالب فلزی توجه به تمیزی، یکنواختی و صاف بودن سطح قالب است. زیرا در غیر اینصورت باعث ایجاد حفره های ریز و درشتی بر سطح سازه می شود. بنابراین قبل از خرید قالب فلزی باید به صاف بودن سطح قالب توجه کنید.

یکی دیگر از نکات مهم خرید قالب فلزی، داغ شدن آن ها در فصل گرما می باشد. داغ شدن بیش از حد سازه بر صافی و یکنواختی آن تأثیر می گذارد. همچنین با گذشت زمان باعث تغییر رنگ سازه خواهد شد. بنابراین از نکات مهم خرید قالب فلزی، توجه به خنک بودن در فصل گرما است.

وزن قالب فلزی نسبت به سایر قالب ها بیشتر است اما در عوض از مقاومت و استحکام بالاتری برخوردار می باشد. در صورت استفاده از قالب فلزی برای انجام پروژه هایی با عمق زیاد، دیوارها، ستون های بتن، اتوبان سازی و قالب بندی فونداسیون باید به استحکام قالب توجه ویژه داشته باشید.

نکات مهم خرید قالب فلزی و ویژگی های آن

قالب فلزی از عوامل بسیار مهم و تأثیرگذار بر پروژه های عمرانی است. این نوع قالب ها جهت نگهداری بتن استفاده می شوند. بنابراین قالب های فلزی باید استحکام و مقاومت کافی را داشته باشند. این ویژگی موقع ریختن بتن اهمیت دارد. زیرا مانع از تغییر شکل دادن قالب فلزی خواهد شد.

مزایای ویژه این نوع قالب ها از قبیل مقاومت بالا، سرعت اجرای بالا، قابلیت چندین بار استفاده و مقاوم در برابر آتش سوزی، باعث شده است که اکثر کاربران این نوع قالب ها را انتخاب کنند. یکی از ویژگی های بارز این نوع قالب، جنس فولادی آن و عدم چسبندگی بتن به قالب می باشد. کاربران می توانند هر نوع عنصر بتنی را داخل قالب بریزند.

جنس قالب فلزی از فولاد است و آن ها را بدون درز طراحی می کنند. بنابراین موقع استفاده از این قالب ها هیچگونه درز و شکافی در کار ایجاد نخواهد شد. برای افزایش کیفیت و مقاومت این قالب ها آن ها را با روش های مختلفی مانند گالوانیزاسیون آبکاری می کنند.

این امر مقاومت قالب را در برابر زنگ زدگی، فرسایش و پوسیدگی افزایش می دهد. به جرأت می توان گفت  که طول عمر و دوام این قالب ها مثال زدنی است. کاربران در صورت نیاز می توانند ظرفیت قالب را افزایش دهند. این ویژگی باعث افزایش کارایی قالب فلزی شده است.

از دیگر نکات مهم خرید قالب فلزی، تعیین دقیق میزان قالب مورد نیاز است. زیرا قیمت قالب فلزی براساس کیلوگرم مشخص می شود. از طرفی انتخاب فروشنده معتبر و منصف بسیار اهمیت دارد. زیرا با انتخاب فروشگاه و فروشنده معتبر می توانید قالب فلزی را با کیفیت بالا و در عین حال با قیمت مناسب خریداری کنید.

Rate this post