قالب بتن در دو نوع خم و تسمه ای در بازار موجود می باشد. در واقع خم کاری به معنای فرم دادن یک قطعه فلزی بین سنبه و ماتریس فرم داده شده است. این امر به صورت کاملا دلخواه انجام می شود. اما استفاد از قالب تسمه ای جهت اتصال میان دو پنل کاربرد دارد. در واقع زمانیکه پیمانکار از قالب های سوراخ دار استفاده نمی کند، استفاده از قالب تسمه ای اهمیت پیدا می کند.

قالب های بتنی در عرض 5 تا 10 سانتی متر و لبه 5 سانتی متر و 6 سانتی متر ساخته می شوند. از مزایای استفاده از قالب بتنی می توان به در دسترس بودن مواد اولیه آن، مقاومت بالا و قیمت مناسب اشاره کرد. قالب بتنی نسبت به سایر قالب ها تحمل وزن بالایی دارد. بنابراین این قالب ها در برابر ضربه و حوادث بسیار مقاوم می باشند. اما تنها عیبی که این نوع قالب ها دارند منعطف نبودن آن ها است.

نکات مهم هنگام خرید قالب بتون

از نکات مهم خرید قالب بتون، یکنواخت بودن آن می باشد. یکنواختی و صاف بودن قالب، تاثیر چشمگیری بر ظاهر سازه دارد. از دیگر نکات مهم قبل از خرید قالب بتون این است که قالب هیچگونه درز و شکافی نداشته باشد.

وزن قالب های بتونی براساس جنسی که دارند متفاوت خواهند بود. قیمت این قالب ها براساس وزنی که دارند تعیین می شوند. بنابراین تعیین میزان کافی این قالب ها براساس نوع کاربری بسیار اهمیت دارد. این امر مانع از ایجاد هزینه های اضافی برای شما خواهد شد.

از دیگر نکات مهم خرید قالب بتونی استحکام و مقاومت آن است. قبل از خرید قالب بتونی از میزان استحکام و مقاومت آن اطلاعات کافی را بدست آورید. هر چقدر مقاومت قالب بیشتر باشد، دوام و ماندگاری آن بیشتر خواهد بود. بنابراین خرید قالب بتونی با مقاومت بالا از نظر اقتصادی بسیار به صرفه تر است.

شاید بد نباشد بدانید که از برخی از قالب های بتونی می توان چندین بار استفاده کرد. قالب های محکم و مقاوم از قابلیت استفاده بیشتری برخوردار هستند. از دیگر نکات مهم خرید قالب بتون این است که نوع قالب بتونی انتخاب شده متناسب با کاربری مورد نظر باشد. زیرا در غیر اینصورت استفاده از قالب بتونی باعث هدررفت سرمایه و انرژی شما خواهد شد.

 از طرفی قیمت قالب بتن با توجه به نوسانات قیمت آهن و شرایط اقتصادی موجود ثابت نمی باشد. بنابراین برای جلوگیری از اتلاف سرمایه بهتر است فروشگاه و فروشنده معتبر را انتخاب کنید. انتخاب فروشنده معتبر و با سابقه باعث می شود قالب بتونی را با کیفیت بالا و در عین حال با قیمت بسیار مناسب خریداری کنید. مشاوره صحیح از طرف فروشنده باعث می شود شما بتوانید به راحتی قالب بتونی متناسب با کاربری خود را انتخاب کنید.