پین و گوه

از پین و گوه برای اتصال پانل های قالب بتن به یکدیگر استفاده می شود. پین و گوه معمولا به صورت نر و مادگی ساخته می شوند. ضخامت ورق پین و گوه غالبا 4 الی 5 میل می باشد .

نبشی پانچ شده قالب

از این وسیله برای اتصال دو قالب عمود بر هم در قسمت خارجی استفاده می شود. این قطعه به عنوان کنج بیرونی استفاده شده و تعداد مورد استفاده آن با توجه به قالب متفاوت است.

میان بلت چدنی

از این قطعه در سازه هایی که نیاز به آب بندی دارند استفاده می شود. میان بلت به وسیله تمام رزوه و واشر و مهره های خروسکی به پشت بندهای عموی قالب وصل می شود. جنس این قطعه باید نشکن بوده و از کیفیت بالایی برخوردار باشد. تا بتواند فشارهای وارد بر خود را تحمل کند.

بولت قالب بندی

بولت های قالب بندی در مدل های مختلفی مانند تمام رزوه، عصایی، بیرونی و در سر دنده ساخته می شوند. بولت بیرونی برای اتصال میان بولت به قالب بتون مورد استفاده قرار می گیرد و از بولت عصایی برای اتصال سولجر به لوله پشت بند افقی استفاده می شود.

گیره بلند

در مواقعی که پشت بند فلزی قالب از ناودانی باشد یا لوله به عنوان پشت بند قائم مورد استفاده قرار گیرد از گیره بلند استفاده می شود.

گیره متوسط

از گیره متوسط زمانی که پشت بند از لوله باشد استفاده می شود. این گیره ها از ورق 5 میل تولید می گردد . گیره متوسط با نامهای کلیپس و چنگک نیز شناخته میشود .

گیره لوله به لوله

از این گیره برای اتصال دو لوله به هر دو شکل عمودی و افقی استفاده می شود.

مهره خروسکی

از این جزء از متعلقات و اتصالات قالب بندی، در صورتی که پشت بند قالب بتن از سولجر باشد برای مهار بولت استفاده می شود. مهره بلت از چدن داکتیل تولید می شود .

سرجک سقفی

از این قطعه برای تنظیم دقیق تراز استفاده می شود.

میان بولت فنری

این قطعه در اندازه های مختلفی ساخته شده و فاصله بین دو پانل قالب فلزی بتن را ایجاد می کند.

واشر کاس

این قطعه نیز سطح اتکا را بیشتر کرده و با توزیع نیرو از لهیدگی موضعی جلوگیری می کند. واشر کاس معمولا در هنگام استفاده از سولجر مورد استفاده قرار میگیرد  و ابعاد مناسب آن 11*11 می باشد .

واشر دو لوله

از این نوع واشر برای مهار بولت و اتصال به پشت بند آن استفاده می شود.واشر دولوله جهت دولوله مهار عمودی پشت قالب کاربرد دارد و حتما باید ضخامت بالای 5 میل داشته باشد تا بتواند در مقابل وارده مقاومت کند .

Rate this post