قالب های لارج پنل

سیستم قالب لارج پنل شبیه سیستم تونل فرم بوده با این تفاوت که در آن فقط دیوارها بتن ریزی میشود. در قالب لارج پنل تمامی دیوارهای داخلی و خارجی بطور همزمان در یک مرحله بتن ریزی شده و کل سازه حالت یکپارچه ای دارد و باعث میشود ساختمان تحمل تنش های بیشتری را در مقابل بارهای جانبی داشته و به عنوان یکی از سیستم های ساختمانی مطلوب محسوب میگردد. پس از اجرای دیوارهای یک طبقه، پیمانکار اجرای سقف را بنا به صلاح خود از روش های مدولار، سقف سبک و … انجام میدهد. در این سیستم قالب ها برای هر یک از دیوارهای ساختمانی به صورت یکپارچه ساخته میشوند.

قالب های لارج پنل

سیستم قالب بندی دیوار ها:

مرحله اول: پس از اجرای مرحله فونداسیون و آرماتوربندی، قالبها مطابق پلان مربوطه در جای خود نصب میشود. یادآوری میشود قالبها به صورت یکپارچه ساخته شده و متعلقات آن که شامل براکت تنظیم کننده قالب، سکوی بتن ریزی، شوتینگ، میان بلت و … میباشند نصب میشوند.

مرحله دوم: پس از اجرای مرحله اول، قالب ها باز شده و اجرای سقف با توجه به یکی از روش های فوق انجام میگردد.

مرحله سوم: در این مرحله پس از آرماتور بندی، قالبها توسط تاور (جرثقیل) به طبقه دوم منتقل شده و سقف اجرا شده قبلی به عنوان نشیمنگاه براکت نگهدارنده قالب میباشد و براکت دیوار خارجی در قسمت سوراخهای بوجود آمده از محل بلتهای مرحله قبل مونتاژ شده و حکم نشیمنگاه براکت نگهدارنده قالب میباشند. این سیکل تا اجرای آخرین طبقه تکرار میشود.

قالب های لارج پنل

یکپارچگی و بزرگ بودن سطح قالب برای اجرای دیوار بتنیِ اکسپوز یکی از از مزیت های منحصر بفرد قالب لارج پنل است و از آنجاییکه در این سیستم متعلقات قالب بندی نسبت به قالب مدولار ، فوق العاده کم بوده و نیاز به پشت بند خاصی هم ندارد بنابراین باز و بسته نمودن پنلها در کمترین زمان انجام یافته وهمچنین جابجایی قالب ، بواسطه قلاب حملی که روی قالب تعبیه شده است ، سریع و به راحتی امکان پذیر است .

بااینکه قیمت سیستم قالب بندی لارج پنل در مقایسه با قالب بتن مدولار ، بالاتر است اما با توجه به سرعت بالای اجرا ، کیفیت فوق العاده سطح بتن و همچنین حذف اکثر میان بلت ها و سایر متلقات ، استفاده از این سیستم در نهایت بهای تمام شده را بطور چشمگیری کاهش می دهد .

در سیستم قالب بندی لارج پنل ، امکان تعبیه بازشوها و نصب چهارچوب در و پنجره مطابق پلان وجود دارد و جهت سهولت در امر بتن ریزی شوتینگ مخصوص بتن روی قالب نصب میگردد . شاقول کردن قالب ها نیز بوسیله براکت نگهدارنده مخصوص قالب لارج پنل انجام میگردد .

در طراحی قالب لارج پنل مدولاری سعی شده است ، ضمن حفظ کیفیت و استحکام پنلها ، تا حد امکان وزن پنل ها را کم کرده و از نظر اقتصادی توجیه پذیر نماید . وزن حدودی قالب لارج پنل مدولاری 55 کیلو گرم می باشد .

قالب بتن / قالب خاص / قالب لارج پنل مدولار:

 

قالب بتن / قالب خاص / قالب لارج پنل مدولار :

قالب بتن / قالب خاص / قالب لارج پنل :

قالب های لارج پنل

قالب های لارج پنل

قالب بتن / قالب خاص / قالب لارج پنل

قالب های لارج پنل

قالب های لارج پنل

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!