قالب های مدولار قالب های مدولار

قالب های مدولار يا قالب بتن بر اساس ابعاد عرضي 5 سانتی متری (مضرب های عدد 5) طراحی و ساخته شده است. این نوع قالب بتن ها که در ابعاد و اندازه های متنوعی تولید می شوند. بیشترین کاربرد را در قالب بندی قسمتهاي مختلف يك سازه بتنی دارند. قالب بتن در عرض های 10، 15،و 50 سانتی متر و طول های 100،150و200 سانتی متر تولید می گردند. علاوه بر این قالب بتن با ابعاد متفاوت بر اساس سفارش کارفرما قابل ساخت خواهد بود جهت اتصال دو وجه عمود بر هم قالب فلزی بتن از کنج هاي مدولار داخلي و يا خارجي استفاده می شود. کنج ها طوری ساخته شده اند که با قالب مدولار هماهنگی داشته باشند و لذا واجد کلیه قابلیت ها و مشخصات یک قالب فلزی بتن باشند.

در تولید قالب بتن داشتن وزن استاندارد ( 40 کیلو گرم در متر مربع ) حائز اهمیت است بعلت ریز بودن قالبها ، جابجایی پنلها با دست انجام میگردد فلذا با داشتن وزن فوق هم از لحاظ مقاومت و هم از نظر وزن میتوان یک فرمت متعادلی را رعایت کرد .ورقهای استفاده شده در قالب فلزی بتن جهت حفظ وزن متعادل بدینصورت میباشد : ضخامت ورق کف ( 3 میلیمتر ) ضخامت ورق تسمه های پانچ شده دور قالب (5 میلیمتر) و ضخامت ورق استیفنرها ( 4 میلیمتر ) فاصله آکس به آکس پانچهای تسمه دور قالب دقیقا 5 سانتیمتر میباشد . جهت بالا بردن کاربرد قالب مدولار، در مونتاژ قالب های دیوار ، تعدادی از قالبها بصورت سوراخ دار تولید میگردد . از آنجاییکه قطر بلت استفاده شده جهت نگهداری قالب بتن16 میلیمتر است بنابرین قطر سوراخ تعبیه شده روی قالب بتن میبایست حداقل 22 میلیمتر باشد . اولین سوراخ روی قالب به فاصله 25 سانتی متر از پایین قالب و سوراخ بعدی به فاصله 50 سانتی متر از اولی ایجاد میشود .

این شرکت قالب های مدولار را به 3 صورت قالب بتن تسمه 5 و قالب بتن تسمه 6 و قالب بتن لبه خم ارائه می نمایید. کاربرد قالب بتن لبه خم بخاطر سبک بودن وزن آن در پروژه هایی که ستون، فونداسیون و تیر اجرا میشود بیشتر رایج است و بعلت ایجاد ماهیچه های بتنی ، معمولا برای قالب بندی دیوارها ، خصوصا دیوارهای اکسپوز مناسب نیست . و در اینچنین موارد بیشتر از قالب های تسمه ای یا جوشی استفاده میشود .

جدول وزنی قالب بتن تسمه ای لبه 5

قالب های مدولار

جدول وزنی قالب بتن تسمه ای لبه 6

قالب های مدولار

جدول وزنی قالب بتن  لبه خم

قالب های مدولار

قالب های مدولار

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!